Resultat från tävlingar

 

DM i dressyr, Stigsbergs Gård, 20161008

Distriksmästare 2016

LD:2: Maja Eriksson - Frances Use 72,6%

LC:2: Pernilla Sydenhag Eriksson - Frances Use 72,0%

LB:1: Mia Berg - Golden Adde 74,3%

 

LD:2 - 2 placerade

1. Maja Eriksson - Frances Use 72,6%

2. Klara Steurer - Jewel In The Crown 69,5%

Emelie Toregard - Göslack 60,0%

Elina Liljeblad - Agobra Don Juan 55,3%

Nora Eskola - Incredible Speed Utesluten

LC:2 - 3 placerade

1. Pernilla Sydenhag Eriksson - Frances Use 72,0%

2. Josephine Roos-Pettersson - Pretty Guy S.G 71,1%

3. Jessica Erlandsson - Tuffy's Shotgun 70,7%

Angelica Fernberg - Jewel In The Crown 70,6%

Therese Haapalainen - Spellout 70,2%

Agneta Haapalainen - Fjeldstjärn 69,6%

Pernilla Bohm - Sör Ymer 68,1%

Sara Wallgren - Mill Logan 67,2%

LB:1 - 3 placerade

1. Mia Berg - Golden Adde 74,3%

2. Therese Haapalainen - Spellout 70,0%

2. Jessica Erlandsson - Tuffy's Shotgun 70,0%

3. Pernilla Bohm - Sör Ymer 69,3%

Pernilla Sydenhag Eriksson - Frances Use 67,1%

Sara Wallgren - Mill Logan 66,9%

Josephine Roos-Pettersson - Pretty Guy S.G 66,7%

Agneta Haapalainen - Fjeldstjärn 65,0%

Dressyrtävling, Denan, 25/4-15

De som inte blev placerade fick även CR-rosett om de red godkänd ritt!

LE:1 - 1 placerad

1. Therese Haapalainen - Spellout 137p - 76,11%

Janice Fagerström - Lord Luxer 127p - 70,56%

LD:2 - 2 placerade

1. Linda Malmgren - Danne O. 135p - 71,05%

2. Therese Haapalainen - Spellout 128p - 67,37%

Janiche Fagerström - Lord Luxer 120p - 63,16%

Anna Mårtensson - Ann Tösen 120p - 63,16%

LC:2 - 1 placerad

1. Ida Schönberg - Mr Chip 190p - 70,37%

Linda Malmgren - Danne O. 176p - 65,19%

LB:1 - 1 placerad

1. Mia Berg - Golden Adde 214p - 73,79%

Sofia Eklund - Chip Lady 206p - 71,03%

LA:1 - 1 placerad

1. Mia Berg - Golden Adde 232p - 72,5%

Sofia Eklund - Chip Lady 224p - 70%

Astrid Gunnarsson - Ann Tösen 208p - 65%

 

DM, Näsbyholm, 11/10-12/10 2014

LD:1 - 6 placerade

1. Michaela Toth-Enbom - Asterix Keroma 76,67% (138p)

2. Anna Hedström - Catskill Serenade 73,33% (132p)

3. Angelica Fernberg - Jewel in the Crown 71,67% (129p)

4. Anna Fernbeg - Incredible Speed 71,11% (126p)

5. Sara Wallgren - Mill Logan 69,44% (125p)

6. Josefin Sentker - Brolly Fly 67,78% 

LC:2 - 5 placerade

1. Josephine Roos-Pettersson 75,55% (204p)

2. Susan Grahn - Crista Tibia 74,44% (201p)

3. Michaela Toth-Enbom - Asterix Keroma 70,37% (190p)

4. Emma Forss - Sjefs Mia 69,26% (187p)

5. Sara Wallgren - Mill Logan 68,52% (185p)

LB:1 - 2 placerade

1. Josephine Roos-Pettersson - Pretty Guy 70% (203p)

2. Susan Grahn - Crista Tibia 69,31% (201p)

DM-VINNARE 2014

LD:1

Stockholm: Angelica Fernberg - Jewel in the Crown

Södermanland: Anna Hedström - Catskill Serenade

LC:2

Stockholm: Emma Forss - Sjefs Mia

Södermanland: Michaela Toth-Enbom

LB:1

Södermanland: Lina Kock - Shipping Gold

 

Elithoppet 13/10 2012, Aspvik

50 cm CR

1. Carolina Gustavsson – Drop 0 fel 33,3 s

Angelica Nämvall – T.T. Troll Iris 0 fel, 35,5 s

Janiche Fagerström – Entvor Partner 0 fel, 42,3 s

Kerstin Hedin – Alvena Ivy 0 fel, 42,9 s

Julia Ravnäs – Going to Berich 0 fel, 54,1 s

70 cm

1. Malin Nord – Chic Banker 0 fel, 25,3s

2. Carolina Gustavsson – Drop 0 fel 28,4s

Malin Hellström – Danne O. 0 fel, 29,6s

Emelie Bjernegård – Gothenbay Runner 0 fel, 30,5 s

Kerstin Hedin – Alvena Ivy 0 fel, 34,5

(utes) Jenny Rosengård – Sam Fortune

(str) Linda Björk – Hungry Bean

(str) Louise Hugemark-Malmström – Picadilly S.I.R

(str) Josefin Blom-Lugn – Sept Fraiser

LD:0

1. Janiche Fagerström – Entvor Partner 109p. 64,12%

2. Angelica Fernberg – Jewel in the Crown 106p. 62,35%

Josefine Rosengren – Entertainment 104 p. 61,18 %

Angelica Nämvall – T.T. Troll Iris 100 p. 58.82%

Ulla Sjöström – Drop 99p. 58.24%

Louise Hugemark-Malmström – Picadilly S.I.R 94 p. 55,29 %

(utom tävlan) Josefine Rosengren – Entertainment 97p, 57,05%

(str) Linda Björk – Hungry Bean

(str) Josefin Sentker – Brolle Fly

LC:1

1. Anne-Sofie Nord – Chic Banker 166 p. 66,4%

2. Susan Grahn – Crista Tibia 159 p. 63,6%

Jenny Rosenström – Sam Fortune 156p. 62,4%

Sannah Finn – Danne O. 156 p. 62,4 %

Kerstin Hedin – Alvena Ivy 143 p. 57,2%

Anna Gyllig – Will be the One 142 p. 56,8%

(str) Niki Ek – Asmir Båven

LB:2

Susan Grahn – Crista TIbia 194 p. 66,90%

Emma Widén – Speed Akinom 191p. 65,86%

Josefin Blom-Lugn – Sept Fraises 172 p. 59,31%

(str) Sannah Finn – Danne o.

LA:0 CR

Emma Widén – Speed Akinom

 

Vinnare Elitdressyr 2012

Susan Grahn-Crista Tibia

 

Vinnare Elithoppet 2012

Malin Nord-Chic Banker

 

Grattis!!

Kontakt

Ridtravarestockholm@hotmail.com

Nyhetsbrev

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)